kinder

Контакти:

82100, вул. Козловського,59,
м. Дрогобич, Львівська обл.
Телефон: +38 (03244) 3-83-12

Історія

Відкриття

1

22 вересня 2007 року у м. Дрогобичі (Україна) відкрився перший  і єдиний у місті християнський дошкільний заклад – благодійний греко-католицький дитячий садок «Ангелятко». Напевно на то була Божа воля, щоб у будинку під номером 59 по вул. Козловського не переставав лунати дитячий сміх.

З історії відомо, що до війни тут була захоронка, де вихованням дітей займалися римо-католицькі сестри-монахині. За радянських часів до 1989 року у цьому будинку функціонував державний дитячий садок «Пролісок».


Із виходом Української Греко-Католицької церкви з підпілля релігійні громади мали право повернути назад церковне майно. У 1996 році стараннями парафіяльного уряду храму Пресвятої Трійці будинок передано у власність Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. З огляду на потребу забезпечення релігійного виховання з раннього дитинства та брак місць у державних дошкільних закладах Дрогобича, вирішено створити благодійний греко-католицький дитячий садок. Засновниками стали парафія Пресвятої Трійці і Згромадження сестер святого Йосифа ОПДМ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перші працівники дитсадка


Старша група

Першим директором було призначено с. Мар’яну Власенко, а першими вихователями стали
с. Григорія Костів, с. Антонія Ніколаєва, п. Наталія Паньків і п. Леся Казімірко. (фото с. Маряни, Антонії, Григорії) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Продовження справи засновника Згромадження сестер св. Йосифа

 


При вході до каплиці на стіні висить портрет засновника Згромадження – отця Кирила Селецького, який у 1893 році відкрив першу захоронку в Галичині і започаткував працю над християнською відновою українського суспільства.  Слуга Божий о. Кирило вчив сестер, що діти – це найдорогоцінніший скарб Ісуса Христа, який Сам став дитиною і через дітей хоче бути прославлений. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Візит поважного гостя

2 жовтня 2009 року дитсадок відвідав Секретар Конгрегації Східних Церков архиєпископ Кирило (Василь). Під час візиту поважний гість наголосив, що виховувати найменших – це привілей, адже у святому Євангелії написано: «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили». (Мт: 25, 40) 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

«Ангелятко» зростає

25 листопада 2009 року владика Юліян (Вороновський) разом з отцями парафії Пресвятої Трійці посвятив новий корпус для ще двох груп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття каплиці

23 березня 2013 року владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, посвятив каплицю для духовних потреб дитсадка “Ангелятко” й монастиря сестер св. Йосифа. Каплиця посвячена на честь Успення Пресвятої Богородиці, оскільки Божа Мати є особливою покровителькою закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у прощах католицьких шкіл

Щороку дитсадок «Ангелятко» бере участь у щорічній прощі католицьких навчальних закладів до Зарваниці. У рамках прощі щороку проводиться фестиваль дитячої творчості, де представлені художні роботи дітей та концертні виступи.

18 травня 2013 року щорічна проща католицьких навчальних закладів була проведена в Марійському центрі в Гошеві, а 17 травня 2014 р. – у родинному селі Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького Прилбичах. У ній взяли участь вихованці і батьки старшої групи разом з працівниками дитсадка.

 

 

 

 

 

 

Наші випускники

Станом на 01 червня 2014 р. день наш дитсадок пишається уже 90-ма випускниками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віримо, що з доброго зерна, яке сіють щодня сестри й працівники дитсадка у серця маленьких «ангелят», виросте добрий плід на славу Божу й України.