kinder

Контакти:

82100, вул. Козловського,59,
м. Дрогобич, Львівська обл.
Телефон: +38 (03244) 3-83-12
Super User

Super User

Часто малих діток називають «ангелятками». Чому так? Ангели - це безтілесні Божі створіння, завданням яких є прослава Бога і виконання Божої волі. Їх характерна риса – невинність. Вони – світила, що відбивають світло Боже. У Тайні Хрещення людина звільняється від первородного гріха, і Бог подає їй ризу невинності. Вона стає подібною до ангелів. Отже, завдання дорослих, які піклуються про дитя від народження й до повноліття, – не затерти той ангельський образ у душі дитини, не заплямити одежу невинності й допомогти дитині вирости «до міри повного зросту повноти Христа». (Еф.1:13). Якщо глибоко роздумати над вартістю св. Тайн Хрещення й Миропомазання, то стає моторошно від того, як легковажно ми, дорослі, «одягаємо» душі дітей в брудне лахміття лицемірства, злоби й неправди.


Але про що піклуються сучасні батьки від самого народження дитини? Уже з перших місяців життя вони намагаються виховати «вундеркінда»: дитина ще до трьох років має володіти іноземною мовою, вміти читати й рахувати. Здебільшого батьків турбує лише інтелектуальний розвиток дитини, про психологічний дізнаються в дитсадку від психолога, а то й на порозі школи, коли педагоги звертають увагу на психологічну неготовність до шкільного життя.


Святі Отці Церкви, на основі Святого Письма, наголошують на тому, що людина – це єдність духу, душі та тіла (1 Сол. 5, 23). Цю єдність визнають і провідні педагоги-християни. Ось як пояснює трьохскладовість людської істоти корифей українського дошкілля академік Алла Богуш. «Перший напрям людського життя − тілесний (плотський). Це будова нашого тіла, внутрішні та зовнішні органи, які забезпечують біологічне життя, фізичний розвиток і здоров'я людини (дитини). Другий напрям − це душевне життя − психічні процеси (мислення, мовлення, увага, уява, здібності, почуття, темперамент, характер, воля), знання, вміння, розум, наука. Третій напрям людського життя − духовне. Дух − це та сила, яку вдихнув Бог в обличчя людини, завершаючи її творіння. Це страх Божий, совість і поривання до Бога, це гідність людини. Дух, як сила, що послана Богом, знає Бога, шукає Бога і тільки в ньому знаходить спокій. Отже, дитина якимось несвідомим внутрішнім відчуттям переконується у своєму походженні від Бога, відчуває свою повну залежність від нього, свій обов’язок у всьому Йому підкорятись і жити тільки Ним і для Нього». (1)


Дорослі (батьки і вихователі), які опікуються вихованням дитини, не повинні забувати про третій бік життя дитини − духовне життя, яке вимагає виховання, оскільки дитина не народжується християнином, вона стає ним після народження, якщо духовність виховують як особливу цінність для дитини. Які ж цінності потрібно виховувати в дитинстві?
Українська родина споконвіку готувала дитину до Добра, Милосердя і Любові. Український народ, за словами С. Русової, здебільшого релігійний, віруючий, тому і в родинному колі дітей учили дотримуватися заповідей Божих, які визначали норми моралі та їхню поведінку. Практика народного виховання передбачає формування в кожної людини моральних оцінок із позицій добра, справедливості, що випливає з народного поняття моралі: моральний той, хто добросовісний, цнотливий, шляхетний, доброчесний, праведний, людяний, доброзичливий. Дитина не народжується моральною чи аморальною, вона поступово стає такою залежно від того, в якому середовищі, в яких умовах вона живе, яке дістає виховання.
У більшості випадків для малюка до 2-3 років єдиним середовищем розвитку є сім’я. На превеликий жаль, значна частина сучасних сімей далека від традиційної національної родини з її сімейними традиціями, нормами поведінки і співжиття, з її народною етикою, мораллю, правосвідомістю.


Св. Йоан Золотоустий пригадує християнам, що вони покликані народити своїх дітей не лише для життя дочасного, а й для життя вічного. Релігійне та духовне виховання становить невід’ємну частину виховання дитини та її зростання в Божій благодаті. (2)
Б. Ферреро у своїй книзі «Ваші діти мають лише вас» говорить, що діти мають право виховуватися у вірі, а родина – це духовна матриця усіх духовних сенсів життя. У родині діти вчаться розуміти глибокі духовні цінності та поняття: як приймати інших, слухати їх, пробачати, утішати, спілкуватися, благословляти, бути вдячними, дарувати, жертвувати…» (3, 195)

Часто поширена думка серед батьків, які не є практикуючими християнами, що дитина сама зможе обрати релігію, (символи різних релігій вставити)коли підросте. Проте вона не є правильною. Якщо дитина разом з навчанням мови, обрядів, звичок не опанує «релігійну граматику», то вона не матиме основи, яка б їй згодом допомогла зрозуміти, що означає вибір віри. «Дитина, котру позбавляють можливості розвинути відчуття Бога, ніколи не зможе обрати. І тоді за неї виберуть інші» (3, 196) Батьки не можуть обмежитися тим, щоб «послати» дітей на катехизацію чи записати до католицької школи. Як дар життя йде від Бога через батьків, так само й віра йде від Бога за посередництвом батьків та Церкви. Найбільший дар, що батьки можуть подарувати дітям – навчити молитися. Молитва має бути моментом спільної радості, а не каторгою. Моментом гармонії, спокою. Найлегше навчити дітей молитися – показати їм, як молимося ми - батьки, вихователі. Якщо діти бачать, що батьки задоволені, коли моляться, вони відчувають, що Бог для них – жива істота, і що Він чує тих, хто розмовляє з Ним.

На перших етапах формування й виховання дитини особливо важливою є дія прикладу, тому що діти вчаться дивлячись на приклад старших. Ніяке естетичне чи релігійне почуття, ніяке добро чи зло, правда або неправда, благочестивість і гріховність не можуть виникнути, якщо дитина у житті ніколи раніше не сприймала цих явищ, якщо вона не переживала їх у дійсності. Дитина дуже рано вибирає собі у якості прикладу когось із маси людей її оточення. (4)

Стара єврейська мудрість гласить, що у житті людини має бути дві найдорожчі особи – це батько і вчитель. Звернемо увагу на роль прикладу вихователя в духовному вихованні дошкільнят.
Документи Церкви після ІІ Ватиканського Собору, які стосуються виховання й катехизи, дуже ясно висловлюються про прикмети осіб, які займаються навчанням і вихованням. Саме особистість педагога впливає більше на ефективність виховного процесу, ніж усі дидактичні методи і засоби, які відіграють більше службову роль, тому що виховання завжди відбувається на особовій площині. В Загальній інструкції про виховання та катехизацію з 1971 року це висловлено так: «Людські і християнські риси вихователя та катехита більше гарантують плідність виховання, аніж вишукані методи». Коментатори вищезгаданого документу висловлюють переконання, що на сьогодні потрібні вихователі й катехити обдаровані глибокою вірою, виразною християнською індивідуальністю, а також суспільною вразливістю.

Поведінка завжди більш промовиста ніж слова; цей факт особливо важливий у період формації дошкільнят чи учнів. Чим повніше педагог стане для дітей конкретним прикладом ідеальної особи, тим більше у цей ідеал повірять і будуть його наслідувати. Тому що його будуть сприймати як щось мудре і варте, щоб ним жити, щось конкретне і реалістичне. У цьому контексті свідчення віри з боку вихователя стає особливо важливим. Діти мають бачити у своїх вихователях християнське ставлення й поведінку, які цілковито чужі секуляризованому оточенню, в якому вони живуть. Без цього свідчення, живучи в такій атмосфері, вони можуть сприйняти християнську поведінку як недосяжний ідеал. (5, п. 28)

Вихователь має супроводжувати вихованця і спрямовувати процес його розвитку віри, вділеної йому при Хрещенні.

Як ми бачимо, в документах Церкви, а також в педагогічно-катехитичній літературі, ставиться вимога, щоб вихователі були водночас учителями й свідками.

Щоб бути хорошим педагогом треба насправді мати покликання від Бога, тому що вчитель чи вихователь – це особлива людина, як священик, монах, митець чи лікар.
«Життя католицького педагога має відзначатися реалізацією особистого покликання в Церкві, а не просто виконанням певної роботи. Він повинен повною мірою усвідомлювати важливість, багатство, і відповідальність цього покликання і бути впевненим в тому, що його відповідь має життєво важливе значення для будівництва та постійного оновлення земного міста, і для євангелізації світу». (5, п.37).

Навчання й виховання у вірі – частина звершеності католицького навчального закладу. У документах церкви про католицькі школи звертається особлива увага на те, що чим повніше спільнота освітян репрезентує багатство церковної спільноти тим більше здатною вона буде до реалізації цієї місії. Якщо в школі разом присутні священики, монахи, монахині й миряни вони даруватимуть вихованцям живий образ цього багатства, яке сприятиме кращому розумінню реальності Церкви. З цього огляду мирянам слід роздумувати над важливістю їх присутності, так само, які і священикам і монахам. Тому що кожен з цих родів церковного покликання представляє дітям свою власну втілену модель: миряни католики - тісну залежність земних реалій від Бога у Христі, мирянин-професіонал як той, хто представляє світ перед Богом; священик - багатюще джерело ласк, які Христос подає всім вірним за допомогою Святих Тайн, проповіді об’явленого Слова і характеру служіння; богопосвячені особи – радикальний дух блаженств, постійний заклик Царства як єдино певної реальності, любов Христа і любов усіх чоловіків і жінок у Христі. Однак у сучасних католицьких школах уже рідко можемо зустріти представників усіх трьох станів. З огляду не зменшення числа покликань до богопосвяченого життя зростає роль мирян-католиків у закладах освіти. Напевно тому у 1982 р. був виданий Апостольським престолом документ «Миряни у школах: свідчення віри».

Сьогодні усім нам, у першу чергу батькам і педагогам, а також тим, хто в будь-який спосіб причетний до виховання дітей і молоді, слід задуматися над своїм особистим покликанням, над своїм життям вірою та переглянути моделі виховання, якими керуємося у щоденних стосунках з дітьми, щоб при відході з цього життя не бути засудженим за те, що згіршили «одного з тих малих» (Мат. 18:6)

С. Євфросинія (Надія) Сеник

Література

1. Алла Богуш. Морально-духовні цінності дошкільного дитинства / http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/VIrd/2011_15/PDF/12.pdf
2. Катехизм Української Греко-Католицької Церкви: Христос - наша Пасха. – Львів, 2011. – с 336 + 64 іл.
3. Б. Ферреро. Ваші діти мають лише вас! – Львів, Видавництво «Дон Боско», 2012. - 232 с.
4. О. В. Шевченко. Духовне виховання у сучасній сім’ї / http://vuzlib.com/content/view/968/94/
5. Sacred Congregation for Catholic Education, "Lay Catholics in Schools: Witness to Faith”, 1982

 

Четвер, 13 листопада 2014 00:00

Фото

Свято Осені 2014

Тиждень безпеки дитини 2015

Випускний 2015

8-ма річниця дитсадка

Вівторок, 15 квітня 2014 00:00

Режим дня

8:00-8:45 – прийом дітей, забави, індивідуальна робота з дітьми
8:45-9:00 – ранкова гімнастика, підготовка до сніданку
9:00-9:20 – сніданок
9:30-10:50 – заняття
10:50-12:00 – прогулянка
12:00 – спільна молитва
12:20-12:50 – обід
13:10-15:20 – сон
15:20-15:30 – гімнастика пробудження
15:45-16:00 – полуденок
16:00-16:20 – заняття
16:20-18:30 – прогулянка, забави, індивідуальна робота з дітьми

 

Розклад занять на 2018-2019 навчальний рік

 

 

Молодша група «Зіронька» 

Понеділок   1. Довкілля

                    2. Фізкультура

Вівторок  1. Музика

                2. Аплікація/ Ліплення

                3. Англійська мова

Середа   1. Математика 

               2. Фізкультура

Четвер    1. Музика

                2. Розвиток мовлення

П'ятниця 1. Християнське виховання

                2. Малювання        

 
Середня група "Сонечко"

 

Понеділок   1. Фізкультура

                    2. Розвиток мовлення                                

Вівторок 1.Музика

               2. Художня література

3. Малювання

Середа   1. Математика

               2. Хореографія

Четвер    1. Довкілля

               2. Аплікація/ Ліплення

3. Англійська мова

П'ятниця 1. Музика

2. Християнське виховання

 

Старша група «Перлинка»

Понеділок 1. Грамота

                  2. Музика

   3. Фізкультура + Основи здоров'я

Вівторок  1. Розвиток мовлення

  2. Фізкультура

 3. Англійська мова

Середа  1. Хореографія

              2. Довкілля

      3. Музика                  

Четвер 1. Математика

     2. Малювання

     3. Англійська мова

П'ятниця 1. Хореографія

                2. Християнське виховання

                3. Ліплення / Аплікація

            

 

 

Вівторок, 15 квітня 2014 00:00

Працівники

Директор

с. Євфросинія-Надія Сеник 
«Від дітей щодня вчуся простоти і радості.»

Освіта - повна вища, закінчила Київський Національний Педагогічний Університет ім. М. П. Драгоманова, і здобула кваліфікацію організатора дошкільної освіти й вихователя з правом проведення занять англійською мовою. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2008 року, на посаді директора з 2010.

1evfr

Вихователі

Рибінчак Марта

 «Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими!»

О.Уальд

 Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя англійської та французької мов і зарубіжної літератури. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2011 року.

Rybinchak

 

Лепка Марія


«Добре,щире,ніжне серце,терпеливість і знання має мати та людина, що повязує з дітьми своє життя!».

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя початкової школи та українознавства загальноосвітньої школи.  Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2009 року.

 

 

с. Єремія Слободюк

 "Християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу." митр. Андрей Шептицький

Освіта -неповна вища, навчається в Дрогобицькому Державному Педагогічному Університеті ім. І. Франка і здобуває кваліфікацію вихователя.  Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2016 року.

 

 


Гарасимчук Оксана
«Життя – це мандрівка. Ідеш у своєму житті крок за кроком. Не дозволяй собі ухилятися від нього. Не споглядай життя з-за плечей інших людей. Завше дивись йому просто в вічі. Не говори від імені своїх дітей. А ліпше обніми дитячу голівку своїми долонями, і вже тоді починай розмову.»

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя початкової школи. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2010 року.

4okgar


Мудрик Наталія
«Радість починається тієї миті, коли ти перестаєш шукати свого власного щастя, щоб давати його іншим» (М. Кауст)

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури.  Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2011 року.


Шемеляк Лілія
«У серце дитини увійде лише те, що йде від серця. Любов виникає з любові».

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя трудового навчання, організатор прикладної творчості. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2008 року.

Shemelak

 

с. Марія Шершень
"Будь для інших сонячним годинником, вимірюй для них тільки сонячні години."

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію психолога. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2018 року.

sMaria

 

 

Вчитель англійської мови

Пишна Наталія
«Справжнім вихователем є лише той, хто пробуджує у дитини дух, що дрімає, і надає їй сили для органічного розвитку" П.П. Блонський

"Я вірю в себе, я вірю в кожну дитину, я вірю в свою справу!!!» 

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та англійської мови. 

N Pyshna

 

 


Музкерівник

Кицун Мар’яна
«Робота з дітьми-це частинка мого життя. За цю роботу я маю не тільки матеріальну подяку, але й душевне задоволення. Коли лунає дитячий сміх, світяться радістю очі, я відчуваю себе щасливою.»

Освіта - повна вища, закінчила Дрогобицький Державний Педагогічний Університет ім. І. Франка і здобула кваліфікацію вчителя музики, етики і естетики. Працює в дитсадку "Ангелятко" з 2007 року.

10makyc

Помічники вихователя

Мазурик Уляна

11ulmaz
Херович Марія


Проскурняк Марія

Proskurnak

Кухар

Шиян Світлана

Shyjan

 

 

Кухар

Марцишина Світлана

Marcyshyna

Бухгалтер

Ткачів Галина

16gatka

Медсестра

Матляк Юлія

 Medsestra Matlyak

Вівторок, 15 квітня 2014 00:00

Пожертви

Ви можете підтримати дитячий садок “Ангелятко”, здійснивши свою пожертву.
Цим Ви підтримаєте розвиток християнського виховання наших дітей.

Маємо кілька дітей з бідних і неповних сімей, котрі не можуть сплачувати за навчання дитини.
Ось декілька способів допомогти нам:

- зробити одноразовий або кількаразовий внесок на наш рахунок
- внести пожетву з вказівкою на те, як Ви бажаєте, щоб були використані Ваші кошти
- проспонсорувати навчання однієї дитини – 730 гривень на місяць
- можна зробити матеріальний подарунок – меблі, приладдя для навчання, ваш варіант…
- заповісти майно на дитсадок.

Ваш внесок буде надзвичайно важливий і допоможе нам. Ми будемо дуже вдячні Вам за Вашу жертовність!

 

Банківські реквізити

ЄДРПОУ 35286279, р/р 26009053814904 у Львівській філії Приватбанку, МФО 325321

Вівторок, 15 квітня 2014 00:00

Молитва

"Справжня молитва - як дощ, що зрошує землю. Вона обов'язково десь проб'ється джерелом." Шарль Делез. А якщо Бог все-таки існує?

Як ми молимося

Невід'ємний елемент виховання дошкільнят як дітей Божих є молитва. На закінчення нашого дитсадка діти знають основні щоденні молитви, а саме: Отче наш, Богородице Діво, Царю небесний, Мій Ангеле Святий. Окрім звичайних молитов, вихованці "Ангелятка" співають багато молитовних пісень, і, найголовніше, - вміють звернутися до Небесного Отця своїми словами.

Чи педагоги вчать спеціально дітей молитов напам'ять, як вірш? Ні. Ми молимося разом з дітьми. Щодня о 12 год усі групи й працівники дитсадка сходяться до каплиці, щоб разом подякувати Богові за його щедрі дари (гарну погоду, прекрасну природу, батьків, рідних, цікаві заняття, вдало проведене світо та ін.), перепросити за провини й попросити за здоров'я для дітей і батьків, за мир в Україні, за всіх військових, які нас захищають.

Кожна трапеза теж розпочинається із молитви у формі пісні "Благослови Боже".

Звичайно ж, найкращою і найбільшою молитвою для нас є Божественна Літургія. Раз на тиждень у нашій каплиці Успення Пресвятої Богородиці хтось із священиків парафії-засновника Пресвятої Трійці служить Службу Божу. Діти вчаться з побожністю брати повну участь у цьому Таїнстві - співають, слухають Св. Євангеліє й проповідь, приступають до Св. Причастя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вівторок, 15 квітня 2014 00:00

Історія

Відкриття

1

22 вересня 2007 року у м. Дрогобичі (Україна) відкрився перший  і єдиний у місті християнський дошкільний заклад – благодійний греко-католицький дитячий садок «Ангелятко». Напевно на то була Божа воля, щоб у будинку під номером 59 по вул. Козловського не переставав лунати дитячий сміх.

З історії відомо, що до війни тут була захоронка, де вихованням дітей займалися римо-католицькі сестри-монахині. За радянських часів до 1989 року у цьому будинку функціонував державний дитячий садок «Пролісок».


Із виходом Української Греко-Католицької церкви з підпілля релігійні громади мали право повернути назад церковне майно. У 1996 році стараннями парафіяльного уряду храму Пресвятої Трійці будинок передано у власність Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. З огляду на потребу забезпечення релігійного виховання з раннього дитинства та брак місць у державних дошкільних закладах Дрогобича, вирішено створити благодійний греко-католицький дитячий садок. Засновниками стали парафія Пресвятої Трійці і Згромадження сестер святого Йосифа ОПДМ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перші працівники дитсадка


Старша група

Першим директором було призначено с. Мар’яну Власенко, а першими вихователями стали
с. Григорія Костів, с. Антонія Ніколаєва, п. Наталія Паньків і п. Леся Казімірко. (фото с. Маряни, Антонії, Григорії) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Продовження справи засновника Згромадження сестер св. Йосифа

 


При вході до каплиці на стіні висить портрет засновника Згромадження – отця Кирила Селецького, який у 1893 році відкрив першу захоронку в Галичині і започаткував працю над християнською відновою українського суспільства.  Слуга Божий о. Кирило вчив сестер, що діти – це найдорогоцінніший скарб Ісуса Христа, який Сам став дитиною і через дітей хоче бути прославлений. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Візит поважного гостя

2 жовтня 2009 року дитсадок відвідав Секретар Конгрегації Східних Церков архиєпископ Кирило (Василь). Під час візиту поважний гість наголосив, що виховувати найменших – це привілей, адже у святому Євангелії написано: «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили». (Мт: 25, 40) 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

«Ангелятко» зростає

25 листопада 2009 року владика Юліян (Вороновський) разом з отцями парафії Пресвятої Трійці посвятив новий корпус для ще двох груп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття каплиці

23 березня 2013 року владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, посвятив каплицю для духовних потреб дитсадка “Ангелятко” й монастиря сестер св. Йосифа. Каплиця посвячена на честь Успення Пресвятої Богородиці, оскільки Божа Мати є особливою покровителькою закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у прощах католицьких шкіл

Щороку дитсадок «Ангелятко» бере участь у щорічній прощі католицьких навчальних закладів до Зарваниці. У рамках прощі щороку проводиться фестиваль дитячої творчості, де представлені художні роботи дітей та концертні виступи.

18 травня 2013 року щорічна проща католицьких навчальних закладів була проведена в Марійському центрі в Гошеві, а 17 травня 2014 р. – у родинному селі Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького Прилбичах. У ній взяли участь вихованці і батьки старшої групи разом з працівниками дитсадка.

 

 

 

 10-літній ювілей

22 вересня 2017 року спільнота дитсадка "Ангелятко" відзначила свій 10-літній ювілей. Подячну Святу Літургію очолив правлячий єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії - владика Ярослав (Приріз). Під час урочистої частини виступи засновників, дирекції та випускників перепліталися з дитячими піснями та танцями. Пізніше радість свята працівники, діти, батьки та гості розділили за святковим фуршетом.

 

IMG 3211

 

 10littja spilna

 

10littja tort

 

 

Наші випускники

Станом на 01 червня 2018 р. наш дитсадок пишається уже 171-м випускником.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віримо, що з доброго зерна, яке сіють щодня сестри й працівники дитсадка у серця маленьких «ангелят», виросте добрий плід на славу Божу й України.